Bijemy rekord sercem, czyli jak pobiliśmy rekord Polski!

Całego świata nie zbawimy, ale możemy komuś uratować życie. <3
To zdanie było bliskie chyba wszystkim osobom oddającym krew w dniu wczorajszym! Dla niektórych transfuzja krwi jest jedynym sposobem na uratowanie życia, a niestety dla co trzeciej osoby jej brakuje. Celem akcji „Bijemy Rekord Sercembyło pobicie rekordu Polski w ilości oddanej krwi. Do akcji mogli dołączyć wszyscy, którzy chcieli oddać cząstkę siebie dla innych. Wielkie brawa dla służb mundurowych, a przede wszystkim Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi za organizację wydarzenia!

img_20161021_082757

Osobiście przyznaję, nie lubię strzykawek, igieł, krwi, wiem, że to nic przyjemnego, ale świadomość, że można komuś pomóc skutecznie przełamuje strach i niechęć. Pomimo swoich lęków staram się oddawać krew średnio dwa razy do roku. Za każdym razem jest to ciężkie 10 minut, które uwierzcie lub nie, po wszystkim zamienia się w najbardziej satysfakcjonujący moment w ciągu dnia. Mimo osłabienia czujesz, że możesz przenosić góry. Taki mały gest, a tak wiele znaczy.

Gdy tylko zostałem poproszony o pomoc przy zrobieniu plakatu wydarzenia, nie zastanawiałem się ani chwili i od razu zabrałem się do pracy. W dniu bicia rekordu pomagałem przy koordynowaniu akcji w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi przy ul. Franciszkańskiej. Każdy kto wychodził z sali pobrań krwi zabierał ze sobą certyfikat udziału w akcji, a także szeroki uśmiech. Coś pięknego, naprawdę w dniu wczorajszym wszyscy byliśmy razem i szczerze chcieliśmy pomóc. W trakcie trwania akcji dowiedziałem się, że już POBILIŚMY REKORD POLSKI! Chciałem każdemu podziękować, więc postanowiłem oddać krew jako jedna z ostatnich osób. Nawet nie wiem kiedy wstałem z fotela, tak szybko zleciało to 10 minut.

 

Nie wiem jeszcze ile dokładnie udało się zebrać krwi, czekamy na informację z punktu krwiodawstwa, a także z Biura Rekordów, ale już jesteśmy wszyscy dumni, że udało się osiągnąć wyznaczony cel i uratować przy tym kilka żyć! <3

Na koniec powtórzę zdanie z początku wpisu, całego świata nie zbawimy, ale możemy komuś uratować życie. Nie wahaj się, pójdź jutro do najbliższego punktu krwiodawstwa i sprawdź jakie to piękne uczucie komuś pomóc! 🙂